• Warsztaty plecionkarskie

26 marca nasi ósmoklasiści wzięli udział w warsztatach plecionkarskich organizowanych na Wzgórzu Zamkowym w Cieszynie, a prowadzonych przez specjalistki od tego rzemiosła. Było to ciekawe doświadczenie dla naszych nastolatków. Mogli wykazać się swoją kreatywnością i zdolnościami manualnymi oraz zobaczyć w wirtualnym świecie, jak wygląda rzemiosło w innych krajach.

• Akcja zakończona

Zakończyliśmy akcję 'Tak pomagam". Zebraliśmy 290,6 kg żywności i chemii gospodarczej. Kierujemy podziękowanie dla wolontariuszy i ich opiekunów: dla p. Teresy Mazurek, Gabrieli Sztuki, Moniki Kozieł i Danuty Molendy. Dary zostały przekazane chorym u ss. boromeuszek w Cieszynie.

• Tak. Pomagam!

8 i 9 marca w Auchan przy ul. Stawowej w Cieszynie wolontariusze SKC będą zbierać artykuły spożywcze i chemię gospodarczą dla chorych przebywających u Sióstr Boromeuszek w Cieszynie. Można także przynosić te produkty do szkoły do 15 marca. Dziękujemy za każdy dar sera.

• Podziękowania i prośba

Dziękujemy Państwu za przekazanie 1,5% z podatku za rok 2022. Otrzymaliśmy łącznie około 5 tysięcy złotych.

Zwracamy się z prośbą i w tym roku o przekazanie 1,5% podatku na Cieszyńskie Stowarzyszenie Przyjaciół SP7, a tym samym na wsparcie działalności naszej szkoły.

Cieszyńskie Stowarzyszenie Przyjaciół SP7

Nr KRS: 0000829061

• NABÓR DO SZKÓŁ PODSTAWOWYCH 2024/2025

Rekrutacja do klas pierwszych szkół podstawowych prowadzonych przez Miasto Cieszyn na rok szkolny 2024/2025 rozpoczyna się 6 marca 2024 r.

Składanie wniosków o przyjęcie do szkół podstawowych wraz z dokumentami potwierdzającymi spełnienie przez kandydata warunków lub kryteriów rekrutacyjnych: od 6 marca 2024 r. do 22 marca 2024 r.

Weryfikacja przez komisję rekrutacyjną wniosków i dokumentów: od 7 marca 2024 r. do 9 kwietnia 2024 r.

Podanie do publicznej wiadomości przez komisję rekrutacyjną listy kandydatów zakwalifikowanych i kandydatów niezakwalifikowanych: 11 kwietnia 2024 r.

Potwierdzenie przez rodzica kandydata woli przyjęcia do szkoły podstawowej w postaci pisemnego oświadczenia: od 11 kwietnia 2024 r. do 17 kwietnia 2024 r.

Podanie do publicznej wiadomości przez komisję rekrutacyjną listy kandydatów przyjętych i kandydatów nieprzyjętych: 22 kwietnia 2024 r.

Składanie wniosków w postępowaniu uzupełniającym rozpocznie się 25 kwietnia 2024 r.

Zapisy do klas pierwszych szkół podstawowych odbędą się za pomocą systemu elektronicznego na stronie: www.cieszyn.podstawowe.vnabor.pl

Rekrutacja do szkół obwodowych

Jeżeli rodzic/prawny opiekun chce zapisać dziecko do szkoły w obwodzie którego mieszka, wystarczy, że wypełni elektroniczny formularz – zgłoszenie. Dziecko zamieszkałe w obwodzie szkoły nie musi spełniać żadnych kryteriów, ponieważ do szkoły obwodowej będzie przyjęte z urzędu.

Rekrutacja do szkół pozaobwodowych

Rekrutacja odbywa się tylko w przypadku wystąpienia w tych szkołach wolnych miejsc. Jeżeli rodzice/prawni opiekunowie wybiorą szkołę poza obwodem – dzieci biorą udział w procesie rekrutacyjnym. Kandydaci przyjmowani są zgodnie z kryteriami:

miejsce zamieszkania kandydata na terenie Gminy Cieszyn poza obwodem danej szkoły – 100 punktów, w danej szkole obowiązek szkolny spełnia rodzeństwo kandydata – 50 punktów,

w obwodzie danej szkoły zamieszkują wstępni kandydata wspierający rodziców (opiekunów prawnych) w zapewnieniu mu należytej opieki – 25 punktów,

przynajmniej jeden rodzic/prawny opiekun kandydata lub rodzic/prawny opiekun samotnie wychowujący kandydata zamieszkuje na terenie Gminy Cieszyn i rozlicza podatek dochodowy od osób fizycznych za rok poprzedzający rok, w którym jest przeprowadzana rekrutacja – jako miejsce zamieszkania wskazując Gminę Cieszyn – 12 punktów,

miejsce spełniania przez kandydata obowiązkowego rocznego przygotowania przedszkolnego w przedszkolu mającym siedzibę w obwodzie danej szkoły – 8 punktów,

miejsce pracy jednego z rodziców znajduje się w obwodzie danej szkoły – 3 punkty.

Pełna informacja znajduje się na stronie internetowej www.cieszyn.pl.

• OTWP - młodzież zapobiega pożarom 2024

W dniu 1 marca 2024r. odbyły się eliminacje miejskie Miasta Cieszyna do Ogólnopolskiego Turnieju Wiedzy Pożarniczej pod przewodnictwem Komendanta Miejskiego Starszego Aspiranta Państwowej Straży Pożarnej Jakuba Maciążka, dh. Renatę Franek - opiekun MDP Cieszyn, dh. Krzysztofa Micka. Turniej otworzyła Burmistrz Miasta p. Gabriela Staszkiewicz.

Naszą szkołę reprezentowało dwóch uczestników: Helena Kuś, klasa 5 oraz Tomasz Kuś, klasa 7. Uczniowie musieli podołać zagadnieniom związanym z bezpieczeństwem pożarowym , sprzętem gaśniczym, pomocą medyczną i historią pożarnictwa. Nasi uczniowie wystąpili w II kategorii wiekowej. Helena po części teoretycznej testu zajęła 5 miejsce, ale warto zauważyć, że startowała z uczniami starszymi o 3 lata. Tomasz zajął 3 miejsce po teście i awansował do części ustnej turnieju wiedzy. Po II etapie nasz reprezentant wskoczył na 2 miejsce. Gratulujemy!

• Walentyki

14 lutego  w naszej szkole obchodziliśmy Walentynki

Z tej okazji uruchomiliśmy pocztę walentynkową. Wszystkie liściki dotrą do adresatów w piątek.

Uczniowie naszej szkoły przyszli ubrani na czerwono. Klasy 1-3 otrzymały od samorządu słodki upominek

Uczniowie klas 4-8 zagrali w grę "Druga połówka serca". Każdy uczeń wylosował jedną połowę serca i miał za zadanie odnaleźć osobę z drugą połową . Uczniowie, którym się to udało, otrzymali słodką nagrodę

Wszystkim bardzo dziękujemy za zaangażowanie!