• Tydzień Życzliwości, Dzień Kredki oraz Dzień Pluszowego Misia

W tym tygodniu w naszej szkole działo się dużo 21.11 obchodziliśmy Dzień Życzliwości - z tej okazji uruchomiliśmy Pocztę Życzliwości, za pośrednictwem której uczniowie mogli przesłać sobie życzliwe pozdrowienia. Poczta cieszyła się dużym zainteresowaniem, a w piątek nasi listonosze dostarczyli wszystkie listy do adresatów, Oby życzliwość towarzyszyła nam każdego dnia. 22.11 świętowaliśmy Dzień Kredki - tego dnia uczniowie przyszli do szkoły kolorowo ubrani, a chętne osoby wykonały zakładki do książek w kształcie kredek. Wszystkie zakładki można zobaczyć w bibliotece szkolnej, rozstrzygnięcie konkursu na najładniejszą zakładkę już w poniedziałek. 24.11 w naszej szkole zagościły pluszowe misie, które obchodziły swoje święto - Dzień Pluszowego Misia Z tej okazji samorząd szkolny przeprowadził konkurs na największego i najmniejszego misia: miejsce w kategorii największego misia zdobyli Karolina Sztuka z klasy 5a (miś 180cm) oraz Adam Pająkowski z klasy 4a (miś 174cm) miejsce w kategorii najmniejszego misia zdobyła Wiktoria Błanik z klasy 1a (miś 3 cm) Osoby, które dzisiaj przebrały się za misie otrzymały od samorządu "bon na dodatkowe nieprzygotowanie do lekcji". Klasy 1-3 wykonały piękne prace plastyczne, które zostały wywieszone na gazetkach szkolnych Samorząd szkolny przeprowadził także wielkie liczenie misiów - naszą szkołę odwiedziło dzisiaj 120 pluszaków Wszystkim uczniom bardzo dziękujemy za zaangażowanie w nasze akcje.

• Sukcesy w tenisie stołowym

W dniu 9.11.2023r. odbyły się Mistrzostwa Cieszyna w Tenisie Stołowym. W tym roku naszą szkołę reprezentowali chłopcy młodsi oraz starsi. Najpierw do rywalizacji wkroczyli chłopcy młodsi pokonując SP 1 3:2, w finale chłopcy zmierzyli się z reprezentacją SP 3, pokonując rywali 3:0, zostając Mistrzami Cieszyna w Tenisie Stołowym. Następnego dnia chłopcy udali się do Chybia na zawody powiatowe, gdzie ostatecznie zajęli solidne 6 miejsce!!! Szkołę reprezentowali: Franciszek Kabiesz, Mateusz Raszka, Tymon Królikowski. W kategori chłopców starszych rozpoczęliśmy turniej od meczu z drużyną SP 3. W tej rywalizacji musieliśmy uznać wyższość rywali, którzy pokonali nas w stosunku 3:0. W kolejnym meczu nasi reprezentanci zmierzyli się z rówieśnikami z SP 4. Po zaciętym meczu chłopcy wygrywają 3:2 i zajmują ostatecznie 3 miejsce Chłopcy starsi zagrali w składzie: Wojciech Pipień, Maksymilian Duraj, Oskar Janik. Brawo

• "Przerwa na czytanie" oraz "Dzień postaci bajkowych" zaliczone!

06. 11. 2023r. w poniedziałek w Szkole Podstawowej nr 7 w Cieszynie odbyła się akcja "Przerwa na czytanie" oraz „Dzień postaci bajkowych”. Nasza szkoła po raz drugi wzięła udział w tym wydarzeniu. "Przerwa na czytanie" zorganizowana została z lekkim opóźnieniem w ramach Międzynarodowego Miesiąca Bibliotek Szkolnych oraz kampanii społecznej "Cała Polska Czyta Dzieciom".

W naszej szkole chętni uczniowie poprzebierali się w swoje ulubione postacie bajkowe, pozowali do zdjęć, a najlepiej przebrane klasy otrzymały pamiątkowy dyplom oraz słodycze. W klasach 1-3 koledzy z Samorządu Szkolnego czytali najmłodszym bajki, lektury i opowiadania, a później chętne maluchy czytały na forum swoje, przyniesione z domu, książki. Natomiast uczniowie klas 4-7 podczas przerw czytali przyniesione z domu lub wypożyczone z biblioteki szkolnej książki w czytelni, na korytarzach, na schodach, a także w salach pod okiem nauczycieli. Łącznie w wydarzeniu wzięło udział  171 uczniów.

Celem akcji było promowanie czytelnictwa, integracja środowiska szkolnego, a przede wszystkim dobra zabawa.

Dziękujemy wszystkim uczniom, rodzicom i nauczycielom za zaangażowanie i  przyłączenie się do akcji.

• Pomagajmy!

Wolontariusze SKC zapraszają do wzięcia udziału w akcji "Pomocnicy św. Mikołaja". Zbieramy słodycze do paczek dla dzieci niepełnosprawnych i szkół specjalnych. Zbiórka potrwa do 30 listopada. Słodycze można zostawiać u wychowawców klas lub u p. A. Ficoń (plakat w załączniku).

• "Prezent pod choinkę"

Dziś, tj. 6 listopada  nastąpiło zakończenie akcji "Prezent pod choinkę" w naszej szkole. Wspólnie udało nam się przygotować 18 paczek, które zostaną odebrane w przyszły poniedziałek w godz. 8-12. W imieniu organizatorów bardzo dziękuję za zaangażowanie.

• „Adwokaci rozjaśniają prawo”

W dniu 26.10.2023r. naszą szkołę odwiedziła pani adwokat Katarzyna Sulecka w ramach akcji profilaktycznej prowadzonej na skalę ogólnopolską. Spotkanie zorganizowane było dla klasy 7 i 8. W czasie zajęć młodzież poznała sposoby, jak się bronić przed cyberhejtem, cyberstalkingiem oraz jak prawnie zwalczać nienawiść w wirtualnym świecie.