• Sukces Olka!

W sobotę 17 czerwca uczeń naszej szkoły - Aleksander Szweblik z klasy 5 wziął udział w VII Międzynarodowych Zawodach Pływackich o Puchar Burmistrza Andrychowa.

Olek zdobył dwa razy drugie miejsce w stylu klasycznym na dystansie 50m i 100m, powiększając w ten sposób swoją kolekcję medalową. Serdecznie gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów.

• Zielona Pracownia w Siódemce

W Światowym Dniu Ochrony Środowiska, 5 czerwca, dyrektor Szkoły Podstawowej nr 7 w Cieszynie, pan Marek Skark, wraz z delegacją nauczycieli i uczniów, podczas uroczystej gali na Zamku w Ogrodzieńcu odebrał nagrodę w konkursie na Zieloną Pracownię 2023. Konkurs został zorganizowany przez Wojewódzki Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Katowicach, który od 30 lat wspiera działania związane z edukacją ekologiczną dzieci i młodzieży.

Doceniony został pomysł na ciekawe zagospodarowanie sali - wykorzystanie przestrzeni, funkcjonalność, estetykę oraz kreatywność. Szkoła otrzymała 48 tysięcy złotych na utworzenie Szkolnej Ekopracowni pn. „Zielona Pracownia w Siódemce”. W celu zrealizowania inwestycji szkoła została dofinansowana również kwotą 12.000zł
            z Budżetu Miasta Cieszyna. Całość środków, tj. 60.000 zł zostanie wykorzystana na zakup nowoczesnych pomocy dydaktycznych, sprzętów multimedialnych oraz wyposażenie sali. Już z dniem 1 września zostanie otwarta innowacyjna Zielona Pracownia, w której uczniowie będą mogli rozwijać zainteresowania i pasje z zakresu nauk przyrodniczych oraz kształtować postawy proekologiczne.

Dzięki pozyskanym środkom uczniowie Szkoły Podstawowej nr 7 w Cieszynie będą mogli zdobywać wiedzę poprzez doświadczenie, a poznawanie świata stanie się dla nich fascynującą przygodą.

• Dzień Dziecka w SP7

W piątek, z okazji Dnia Dziecka, w naszej szkole odbyły się zawody sportowe.

Uczniowie klas 1-3 rywalizowali o najlepszy czas na torze przeszkód.

Dyplomy za najlepsze wyniki otrzymali:

Adam Kołder kl.2a

Leon Brudny kl.3a

Mikołaj Czauderna kl.1a

Klasy 4-8 rywalizowały ze sobą podczas turnieju w zbijaka. Po wielu zaciętych pojedynkach, na podium stanęły:

Drużyna klas 8 a i b

Drużyna klasy 7a

Drużyna klasy 6a

Wszystkim uczestnikom zawodów serdecznie dziękujemy za zaangażowanie i piękną rywalizację.

Ogromnym zainteresowaniem uczniów cieszył się także konkurs "My też byliśmy kiedyś dziećmi". Zadaniem uczniów było rozpoznanie i dopasowanie nauczycieli naszej szkoły do ich zdjęć z dzieciństwa. No cóż, zadanie wcale nie było łatwe, ale za to śmiechu i radości całe mnóstwo. Ostatecznie zwycięzcami konkursu zostali uczniowie klas 8: Matylda Burawa, Michał Okrzesik oraz Patryk Kubica Gratulujemy spostrzegawczości!!

Wszyscy uczniowie naszej szkoły otrzymali słodki upominek.

Z okazji Dnia Dziecka jeszcze raz życzymy Wam wszystkiego najlepszego .

• Komers klas ósmych

Ponad tydzień temu, a dokładniej 26 maja, nasi Ósmoklasiści wraz z Rodzicami zorganizowali imprezę pożegnalną z okazji ukończenia szkoły podstawowej, które wkrótce nastąpi.

Komers wypadł świetnie! Nasi przyszli absolwenci bawili się na nim doskonale!Przygotowali różne atrakcje - od tańca belgijki, po konkursy i quizy dla nauczycieli.

Ten dzień był również szczególny dla naszego Bartosza, który obchodził wtedy swoje urodziny. Wielkie było jego zdziwienie, kiedy na salę wjechał tort i zaśpiewano głośne „Sto lat” !

Dziękujemy wszystkim, którzy przyczynili się do organizacji tego wydarzenia !