• Sukcesy w tenisie stołowym

W dniu 9.11.2023r. odbyły się Mistrzostwa Cieszyna w Tenisie Stołowym. W tym roku naszą szkołę reprezentowali chłopcy młodsi oraz starsi. Najpierw do rywalizacji wkroczyli chłopcy młodsi pokonując SP 1 3:2, w finale chłopcy zmierzyli się z reprezentacją SP 3, pokonując rywali 3:0, zostając Mistrzami Cieszyna w Tenisie Stołowym. Następnego dnia chłopcy udali się do Chybia na zawody powiatowe, gdzie ostatecznie zajęli solidne 6 miejsce!!! Szkołę reprezentowali: Franciszek Kabiesz, Mateusz Raszka, Tymon Królikowski. W kategori chłopców starszych rozpoczęliśmy turniej od meczu z drużyną SP 3. W tej rywalizacji musieliśmy uznać wyższość rywali, którzy pokonali nas w stosunku 3:0. W kolejnym meczu nasi reprezentanci zmierzyli się z rówieśnikami z SP 4. Po zaciętym meczu chłopcy wygrywają 3:2 i zajmują ostatecznie 3 miejsce Chłopcy starsi zagrali w składzie: Wojciech Pipień, Maksymilian Duraj, Oskar Janik. Brawo

• "Przerwa na czytanie" oraz "Dzień postaci bajkowych" zaliczone!

06. 11. 2023r. w poniedziałek w Szkole Podstawowej nr 7 w Cieszynie odbyła się akcja "Przerwa na czytanie" oraz „Dzień postaci bajkowych”. Nasza szkoła po raz drugi wzięła udział w tym wydarzeniu. "Przerwa na czytanie" zorganizowana została z lekkim opóźnieniem w ramach Międzynarodowego Miesiąca Bibliotek Szkolnych oraz kampanii społecznej "Cała Polska Czyta Dzieciom".

W naszej szkole chętni uczniowie poprzebierali się w swoje ulubione postacie bajkowe, pozowali do zdjęć, a najlepiej przebrane klasy otrzymały pamiątkowy dyplom oraz słodycze. W klasach 1-3 koledzy z Samorządu Szkolnego czytali najmłodszym bajki, lektury i opowiadania, a później chętne maluchy czytały na forum swoje, przyniesione z domu, książki. Natomiast uczniowie klas 4-7 podczas przerw czytali przyniesione z domu lub wypożyczone z biblioteki szkolnej książki w czytelni, na korytarzach, na schodach, a także w salach pod okiem nauczycieli. Łącznie w wydarzeniu wzięło udział  171 uczniów.

Celem akcji było promowanie czytelnictwa, integracja środowiska szkolnego, a przede wszystkim dobra zabawa.

Dziękujemy wszystkim uczniom, rodzicom i nauczycielom za zaangażowanie i  przyłączenie się do akcji.

• Pomagajmy!

Wolontariusze SKC zapraszają do wzięcia udziału w akcji "Pomocnicy św. Mikołaja". Zbieramy słodycze do paczek dla dzieci niepełnosprawnych i szkół specjalnych. Zbiórka potrwa do 30 listopada. Słodycze można zostawiać u wychowawców klas lub u p. A. Ficoń (plakat w załączniku).

• "Prezent pod choinkę"

Dziś, tj. 6 listopada  nastąpiło zakończenie akcji "Prezent pod choinkę" w naszej szkole. Wspólnie udało nam się przygotować 18 paczek, które zostaną odebrane w przyszły poniedziałek w godz. 8-12. W imieniu organizatorów bardzo dziękuję za zaangażowanie.

• „Adwokaci rozjaśniają prawo”

W dniu 26.10.2023r. naszą szkołę odwiedziła pani adwokat Katarzyna Sulecka w ramach akcji profilaktycznej prowadzonej na skalę ogólnopolską. Spotkanie zorganizowane było dla klasy 7 i 8. W czasie zajęć młodzież poznała sposoby, jak się bronić przed cyberhejtem, cyberstalkingiem oraz jak prawnie zwalczać nienawiść w wirtualnym świecie.

• Powiatowy turniej szachowy

W dniu 18.10.2023 odbyły się zawody powiatowe w szachach. Po zwycięskim turnieju w Cieszynie udaliśmy się do Skoczowa z zamiarem pokazania swoich umiejętności z jak najlepszej strony Nasza drużyna po długich partiach zajęła ostatecznie 3 miejsce Szkoła awansowala do zawodów rejonowych.

Reprezentanci z klasy 7:

Agnieszka Wawrzyczek, Antek Penkala, Wiktor i Antek Wróblewscy

• Nasza mistrzyni!

Uczennica klasy 2 naszej szkoły - Michalina Szymala - w sobotę 14 października, podczas XXXII Mistrzostw Ziemi Legnickiej "LION KARATE Cup", zdobyła 6 medali !!!

- 4 złote

- 1 srebrny

- 1 brązowy

w konkurencjach Kumite I Kata oraz została wybrana najlepszą zawodniczką Turnieju.

Bardzo serdecznie gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów!!!

Brawo Michasia!!!

Tak trzymać!!!

• „Zielona Pracownia w Siódemce” oficjalnie otwarta

13 październikaj w naszej szkole odbyło się oficjalne otwarcie nowej klasopracowni pn. „Zielona Pracownia w Siódemce”. Pan Burmistrz wraz z Panem Dyrektorem przecięli wstęgę, a uczniowie klasy czwartej uświetnili to wydarzenie wspaniałym ekologicznym występem, wcielając się w rolę ufoludków.

Szkoła wygrała konkurs organizowany przez Wojewódzki Fundusz Ochrony Środowiska w Katowicach i pozyskała fundusze - 48 tys. na wyposażenie nowej klasopracowani.

Przy wsparciu z Urzędu Miasta oraz środkom własnym udało się przeprowadzić kompleksowy remont sali i zakupić nowoczesne pomoce dydaktyczne oraz sprzęty multimedialne.

• Teatralnie w SP7

11 października klasy 4-5 wybrały się do Divadla w Czeskim Cieszynie, a 12 października ich śladem podążyły klasy 6-8. Spektakle były poprzedzone specjalnymi lekcjami teatralnymi w naszej szkole. Po przedstawieniu uczniowie klas 6-8 mieli okazję porozmawiać z aktorami, zadać im nurtujące pytania

• Turniej grupowy powiatu w piłce nożnej chłopców

Po wrześniowym zwycięstwie w Cieszynie nasza drużyna udała się 11 października 2023 roku do Zebrzydowic na turniej półfinałowy. Do rywalizacji przystąpić miały szkoły: SP Zebrzydowice, SP Pogwizdow , SP Dębowiec oraz SP 7 Cieszyn. Po piłkarskich zmaganiach zajęliśmy ostatecznie 2 miejsce. Do finałów powiatowych awansowała drużyna z Pogwizdowa. Zespół reprezentowali: Filip Martyniak, Igor Morzywołek, Michał Zaleski, Paweł Adamek, Wojciech Pipień, Marcel Dziadek, Oskar Janik, Jakub Różanowski.