4 września j uroczyście rozpoczęliśmy nowy rok szkolny.
W hali sportowej odbyło się ślubowanie naszych najmłodszych pierwszoklasistów, którzy poprzez pasowanie zostali oficjalnie włączeni do grona Uczniów Szkoły Podstawowej nr 7 w Cieszynie.
4 września j uroczyście rozpoczęliśmy nowy rok szkolny.
W hali sportowej odbyło się ślubowanie naszych najmłodszych pierwszoklasistów, którzy poprzez pasowanie zostali oficjalnie włączeni do grona Uczniów Szkoły Podstawowej nr 7 w Cieszynie.
Wolontariusze SKC zapraszają do udziału w akcji "Tornister pełen uśmiechów 2023/2024". Akcja ma na celu przygotowanie wyprawki szkolnej dzieciom z rodzin w trudnej sytuacji życiowej, tak aby nowy rok szkolny mogły rozpocząć z uśmiechem. W tym roku, w związku z trzęsieniem ziemi w Syrii i Libanie, akcja została rozszerzona o zakup plecaków również dla dzieci z tego obszaru. Przybory szkolne można przynosić do szkoły (do wychowawców klas) w dniach 04.09 - 09.09.
Informacja o godzinach rozpoczęcia roku szkolnego:
9.00 - wspólne rozpoczęcie roku szkolnego w hali sportowej, a następnie spotkanie z wychowawcami klas II - VIII w salach lekcyjnych:
klasa IIa - s.7 (była świetlica na parterze)
klasa III a - s. 5 I piętro
klasa IV a - s. 6 I piętro
klasa V a - s. 1 parter
klasa VI a - s. 3 I piętro
klasa VII a - s. 2 I piętro
klasa VIII a - s. 4 I piętro
Pierwszoklasiści zostają w hali sportowej, gdzie odbędzie się uroczyste pasowanie na ucznia naszej szkoły.
Uroczysta Msza Św. na rozpoczęcie roku szkolnego dla wszystkich uczniów, rodziców i nauczycieli odbędzie się w czwartek 07.09.2023 o godz. 18:00 w kościele NSPJ w Cieszynie-Krasnej. W czasie Mszy Św. zostaną poświęcone tornistry dzieci z kl. 1.
Procedura obsługi osób ze szczególnymi potrzebami
W SZKOLE PODSTAWOWEJ NR 7 w Cieszynie
Rozdział I.
Przepisy ogólne
§ 1. Niniejsza procedura normuje sposób postępowania pracowników Szkoły Podstawowej nr 7 w Cieszynie w stosunku do osób ze szczególnymi potrzebami.
§ 2. Celem wprowadzenia procedury obsługi osób ze szczególnymi potrzebami jest stworzenie Szkoły przyjaznym i dostępnym oraz traktowania osób ze szczególnymi potrzebami w sposób zapewniający im poczucie bezpieczeństwa i komfortu.
§ 3. Ilekroć w niniejszej procedurze jest mowa o:
Osobie ze szczególnymi potrzebami lub Kliencie - należy przez to rozumieć osobę, o której mowa w art. 2 pkt 3 ustawy z dnia 19 lipca 2019 r. o zapewnianiu dostępności osobom ze szczególnymi potrzebami (Dz. U. z 2020 r. poz. 1062), w szczególności osoby o ograniczonej możliwości poruszania się, niewidome, głuche, słabo słyszące, z niepełnosprawnością intelektualną, starsze i kobiety w ciąży,
Podmiocie - należy przez to rozumieć Szkołę Podstawową nr 7 w Cieszynie,
Pracowniku - należy przez to rozumieć pracownika zatrudnionego w Szkole Podstawowej nr 7 w Cieszynie
Pracowniku merytorycznym - należy przez to rozumieć pracownika zatrudnionego w Szkole Podstawowej nr 7 w Cieszynie do zapewnienia obsługi określonej kategorii spraw, dla których właściwy jest podmiot.
§ 4. Każdy pracownik podmiotu zobowiązany jest do udzielania niezbędnej pomocy osobom ze szczególnymi potrzebami przebywającymi na terenie podmiotu, kierując się empatią i poszanowaniem niezależności tych osób.
§ 5. Każdy pracownik podmiotu udziela osobie ze szczególnymi potrzebami pomocy w dotarciu do miejsca obsługi, a w razie takiej konieczności udaje się do niego i realizuje sprawę na miejscu, a po zakończonej obsłudze pomaga w opuszczeniu budynku.
§ 6. W przypadku braku możliwości zapewnienia osobie ze szczególnymi potrzebami dostępności cyfrowej strony internetowej oraz BIP zapewnia się alternatywny dostęp, który w szczególności polega na zapewnieniu kontaktu telefonicznego pod numerem 695 870 053 lub za pośrednictwem środków komunikacji elektronicznej e-mail: sekretariat@sp7.cieszyn.pl
§ 7. Podmiot zgodnie z art. 6 pkt 3 lit. d ustawy z dnia 19 lipca 2019 r. o zapewnianiu dostępności osobom ze szczególnymi potrzebami (Dz.U. z 2020 poz. 1062) zapewnia, na wniosek osoby ze szczególnymi potrzebami, komunikację w formie określonej w tym wniosku. Zgłoszenie chęci skorzystania ze świadczenia usług Klient może wnieść:
osobiście w sekretariacie szkoły: ul. Bielska 247, 43-410 Cieszyn,
pisemnie za pośrednictwem podmiotów świadczących usługi pocztowe na adres ul. Bielska 247, 43-400 Cieszyn
za pomocą poczty elektronicznej e-mail.: sekretariat@sp7.cieszyn.pl
telefonicznie dzwoniąc na numery: 695 870 053/502 266 443
Rozdział II.
Szczegółowe zasady obsługi osób ze szczególnymi potrzebami
§ 8. W zakresie obsługi osób z niepełnosprawnością ruchu i osób mających trudności w poruszaniu się:
Do budynku szkoły prowadzi główne wejście znajdujące się od ulicy Bielskiej, bez podjazdu dla osób niepełnosprawnych. Wejście jest ogólnodostępne w godzinach pracy szkoły. Osobami oddelegowanymi do udzielania informacji przy wejściu głównym są pracownicy obsługi. Od strony hali sportowej i przynależnego do niej parkingu znajduje się wejście do korytarza prowadzącego do hali sportowej. Wejście to jest zarazem wejściem dla osób niepełnosprawnych, gdyż nie ma tutaj ograniczeń w postaci schodów oraz jest również wyjściem ewakuacyjnym. Wyjście to jest dostępne dla uczniów i pracowników szkoły w godzinach zajęć dydaktyczno-wychowawczych. Ponadto z hali sportowej, od strony ul. Bielskiej, prowadzi wyjście ewakuacyjne bezpośrednio na parking przed halą.
W budynku szkoły na każdym poziomie (suterena, parter, I piętro), znajduje się korytarz. Klatka schodowa umieszczona jest pośrodku budynku. Budynek nie posiada wind. W budynku głównym szkoły, poza częścią opisaną w pkt.1, na parterze szkoły znajduje się toaleta dostosowana dla osób niepełnosprawnych. Poza tym nie ma dostosowań dla osób niepełnosprawnych.
Na terenie szkoły, przed halą sportową, znajduje się parking dla samochodów osobowych z jednym miejscem dla osób niepełnosprawnych.
Po ustaleniu sprawy pracownik sekretariatu informuje pracownika właściwego merytorycznie do rozpatrzenia sprawy o konieczności obsłużenia osoby ze szczególnymi potrzebami.
Pracownik merytoryczny schodzi do osoby ze szczególnymi potrzebami i w zależności od potrzeb udziela tej osobie pomocy w dotarciu do miejsca obsługi przy uwzględnieniu możliwości wejścia takiej osoby ze sprzętem wspierającym poruszanie się (np. kula, balkonik), stanowiącym integralną część jej przestrzeni osobistej lub realizuje sprawę na parterze budynku, a po zakończonej obsłudze pomaga w opuszczeniu budynku Szkoły.
§ 9. W zakresie obsługi osób z niepełnosprawnością wzroku i osób mających trudności w widzeniu:
Podmiot zapewnia możliwość wejścia do budynku osobie korzystającej z psa asystującego, o którym mowa w art. 2 pkt 11 ustawy z dnia 27 sierpnia 1997 r. o rehabilitacji zawodowej i społecznej oraz zatrudnianiu osób niepełnosprawnych (Dz. U. z 2021 r. poz. 573) bez konieczności wcześniejszego zgłoszenia tego faktu. W tym celu należy umożliwić Klientowi poruszanie się oraz dotarcie do poszczególnych pomieszczeń wraz z psem asystującym.
Podmiot zapewnia, by na drodze osoby z niepełnosprawnością wzroku nie znajdowały się żadne przeszkody, a przeszklone drzwi były odpowiednio (kontrastowo) oznaczone.
Pracownik merytoryczny pomaga (za zgodą tej osoby) wypełnić dokumenty, następnie odczytuje wypełnione dokumenty i wskazuje miejsce na podpis za pomocą specjalnej ramki, a w razie potrzeby nakierowuje dłoń Klienta we właściwe miejsce.
§ 10. W zakresie obsługi osób z niepełnosprawnością słuchu i osób z trudnościami w komunikowaniu się:
Podmiot zapewnia obsługę za pomocą tłumacza języka migowego, a także z wykorzystaniem środków wspierających komunikowanie się, o których mowa w art. 3 pkt 5 ustawy z dnia 19 sierpnia 2011 r. o języku migowym i innych środkach komunikowania się (Dz. U. z 2017 r. poz. 1824), lub przez wykorzystanie zdalnego dostępu online do usługi tłumacza przez strony internetowe i aplikacje.
Podmiot zapewnia Klientowi prawo do skorzystania z pomocy osoby przybranej, zgodnie z art. 7 ustawy z dnia 19 sierpnia 2011 r. o języku migowym i innych środkach komunikowania się.
Pracownik merytoryczny zapewnia dogodne miejsce obsługi Klienta przy uwzględnieniu komfortu akustycznego.
Pracownik merytoryczny pyta Klienta o preferencje w zakresie formy obsługi (np. język migowy, język gestów, język pisany, język mówiony odczytywany z ruchu warg) i udostępniania dokumentów (np. dokumenty z powiększoną czcionką w tekście łatwym do czytania).
§ 11. W zakresie obsługi osób niesamodzielnych, starszych, z niepełnosprawnością intelektualną:
Podmiot zapewnia informację i możliwość komunikacji w tekście łatwym do czytania i zrozumienia oraz możliwość przyjścia w towarzystwie asystenta.
Pracownik merytoryczny w czasie rozmowy z Klientem dostosowuje tempo wypowiedzi i słownictwo do indywidualnych potrzeb Klienta, stosuje powtórzenia, używa prostych zdań pojedynczych, a dłuższe wypowiedzi dzieli na krótsze części, a po każdej z nich upewnia się, czy rozmówca prawidłowo zrozumiał komunikat.
Rozdział III
Postanowienia końcowe
§ 12. Niezależnie od zapisów niniejszej procedury, każdy pracownik Szkoły ma obowiązek okazania wszelkiej pomocy osobom ze szczególnymi potrzebami z poszanowaniem ich godności, a w razie potrzeby, za zgodą tej osoby, powinien pomóc wypełnić dokumenty i wskazać miejsce na podpis.
§ 13. Niniejsza procedura ma zastosowanie również wobec osób o szczególnych potrzebach wynikających z posiadanych dysfunkcji psychofizycznych, fizycznych i psychicznych organizmu, które trwale lub okresowo utrudniają, ograniczają bądź uniemożliwiają wypełnianie ról społecznych.
Tytuły podręcznikówdo religii katolickiej dla klas 1-8 na rok szkolny 2023/2024 do zakupu przez Państwa w załaczniku. Poszczególne klasy w kolejnych zakładkach.
Zapraszamy w czwartek 6 lipca 2023 r. w godzinach 12.00 - 14.00.
Informujemy, że:
klasy 1-3 - godzina 8.00 przed budynkiem szkoły lub w hali sportowej
klasy 4-8 - godzina 9.30 w hali sportowej
Olek Szweblik nie tylko pływa, ale też tańczy i śpiewa.
W sobotę 17 czerwca uczeń naszej szkoły - Aleksander Szweblik z klasy 5 wziął udział w VII Międzynarodowych Zawodach Pływackich o Puchar Burmistrza Andrychowa.
Olek zdobył dwa razy drugie miejsce w stylu klasycznym na dystansie 50m i 100m, powiększając w ten sposób swoją kolekcję medalową. Serdecznie gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów.
Brawa dla Michała Zgliczyńskiego z klasy 7 za wyróżnienie w międzyszkolnym konkursie plastycznym organizowanym przez SP 4.
Antek i Wiktor Wróblewscy - nasi mistrzowie klasy szóstej i siódmej - 6 czerwca wzięli udział w międzyszkolnym konkursie ortograficznym "Bezbłędny w obłędnym Cieszynie" zorganizowanym przez SPTE.
W Światowym Dniu Ochrony Środowiska, 5 czerwca, dyrektor Szkoły Podstawowej nr 7 w Cieszynie, pan Marek Skark, wraz z delegacją nauczycieli i uczniów, podczas uroczystej gali na Zamku w Ogrodzieńcu odebrał nagrodę w konkursie na Zieloną Pracownię 2023. Konkurs został zorganizowany przez Wojewódzki Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Katowicach, który od 30 lat wspiera działania związane z edukacją ekologiczną dzieci i młodzieży.
Doceniony został pomysł na ciekawe zagospodarowanie sali - wykorzystanie przestrzeni, funkcjonalność, estetykę oraz kreatywność. Szkoła otrzymała 48 tysięcy złotych na utworzenie Szkolnej Ekopracowni pn. „Zielona Pracownia w Siódemce”. W celu zrealizowania inwestycji szkoła została dofinansowana również kwotą 12.000zł
z Budżetu Miasta Cieszyna. Całość środków, tj. 60.000 zł zostanie wykorzystana na zakup nowoczesnych pomocy dydaktycznych, sprzętów multimedialnych oraz wyposażenie sali. Już z dniem 1 września zostanie otwarta innowacyjna Zielona Pracownia, w której uczniowie będą mogli rozwijać zainteresowania i pasje z zakresu nauk przyrodniczych oraz kształtować postawy proekologiczne.
Dzięki pozyskanym środkom uczniowie Szkoły Podstawowej nr 7 w Cieszynie będą mogli zdobywać wiedzę poprzez doświadczenie, a poznawanie świata stanie się dla nich fascynującą przygodą.
3 czerwca na terenie naszej szkoły odbył się festyn rodzinny, na który licznie przybyli uczniowie ze swoimi bliskimi. Pogoda dopisała. Dzieciaki miały okazję rywalizować na hali gimnastycznej w rozgrywkach rodzinnych, skakać na dmuchańcu, przejść przez różne stacje zadaniowe . Ponadto odbyły się występy klas dzieci młodszych, pokazy karate oraz swe umiejętności zaprezentowały dziewczynki z mażoretek cieszyńskich.
Rodzice spisali się na medal, przygotowując kolorowy, słodki bufet! . Gastronomia również spełniła oczekiwania zarówno dorosłych, jak i młodszych uczestników festynu. Były lody, popcorn, hot-dogi, kebaby, placki, grochówka, pyszne kanapki z CROMY i kiełbaski z ogniska.
Dziękujemy wszystkim tym z Państwa, którzy przyczynili się do zorganizowania tego dnia; naszym hojnym sponsorom, pracownikom szkoły oraz rodzicom, którzy stali na stanowiskach bufetowych, upiekli ciasta, podarowali fanty i POMOGLI w szeroko rozumianym znaczeniu tego słowa.
W piątek, z okazji Dnia Dziecka, w naszej szkole odbyły się zawody sportowe.
Uczniowie klas 1-3 rywalizowali o najlepszy czas na torze przeszkód.
Dyplomy za najlepsze wyniki otrzymali:
Adam Kołder kl.2a
Leon Brudny kl.3a
Mikołaj Czauderna kl.1a
Klasy 4-8 rywalizowały ze sobą podczas turnieju w zbijaka. Po wielu zaciętych pojedynkach, na podium stanęły:
Drużyna klas 8 a i b
Drużyna klasy 7a
Drużyna klasy 6a
Wszystkim uczestnikom zawodów serdecznie dziękujemy za zaangażowanie i piękną rywalizację.
Ogromnym zainteresowaniem uczniów cieszył się także konkurs "My też byliśmy kiedyś dziećmi". Zadaniem uczniów było rozpoznanie i dopasowanie nauczycieli naszej szkoły do ich zdjęć z dzieciństwa. No cóż, zadanie wcale nie było łatwe, ale za to śmiechu i radości całe mnóstwo. Ostatecznie zwycięzcami konkursu zostali uczniowie klas 8: Matylda Burawa, Michał Okrzesik oraz Patryk Kubica Gratulujemy spostrzegawczości!!
Wszyscy uczniowie naszej szkoły otrzymali słodki upominek.
Z okazji Dnia Dziecka jeszcze raz życzymy Wam wszystkiego najlepszego .
Ponad tydzień temu, a dokładniej 26 maja, nasi Ósmoklasiści wraz z Rodzicami zorganizowali imprezę pożegnalną z okazji ukończenia szkoły podstawowej, które wkrótce nastąpi.
Komers wypadł świetnie! Nasi przyszli absolwenci bawili się na nim doskonale!Przygotowali różne atrakcje - od tańca belgijki, po konkursy i quizy dla nauczycieli.
Ten dzień był również szczególny dla naszego Bartosza, który obchodził wtedy swoje urodziny. Wielkie było jego zdziwienie, kiedy na salę wjechał tort i zaśpiewano głośne „Sto lat” !
Dziękujemy wszystkim, którzy przyczynili się do organizacji tego wydarzenia !
Wielkie brawa dla Julii i Michała Zaleskich, Jadwigi Choroby oraz Wiktora Wróblewskiego, którzy wzięli udział w IV Powiatowym Konkursie Historycznym pt. „Z ich krwi nasza wolność. 160 rocznica Powstania Styczniowego” i zajęli zaszczytne miejsca
Organizatorem konkursu była Szkoła Podstawowa nr 2 z Oddziałami Integracyjnymi im. 4. Pułku Strzelców Podhalańskich w Cieszynie.
Nasi uczniowie zajęli miejsca na podium w różnych kategoriach.
I tak oto:
- w kategorii multimedialnej I zajął Michał Zaleski z klasy 7,
- w kategorii plastycznej I zajęła Jadzia Choroba z klasy 8b,
- w kategorii wiedzy III zajęli Julia Zaleska z klasy 8b oraz Wiktor Wróblewski z klasy 6.
Dziękujemy również naszemu wspaniałemu historykowi - Panu Ryszardowi Milewskiemu, który wspierał i przygotowywał uczniów do konkursu.
Raz jeszcze serdecznie gratulujemy naszej młodzieży i życzymy dalszych sukcesów!!!
Laureatem wydarzenia została SP7!
Cały fotoreportaż z konkursu dostępny pod linkiem:
Zapraszamy do obejrzenia filmu konkursowego "Szkolna aktywność fizyczna".
Film ukazujący kilka propozycji ruchowych w czasie przerw międzylekcyjnych.
Gratulujemy!
Nasi Uczniowie odnoszą sukcesy nie tylko szkolne, ale również artystyczne czy sportowe.
Uczennica klasy 3a - Patrycja Fober - należy do grupy "Mażoretek Serduszko".
W ubiegły weekend 19-21.05.2023r. wspólnie z zespołem wystąpiła w Kędzierzynie Koźlu na XXIV Mistrzostwach Polski Zespołów Mażoretkowych. Patrycja wraz z koleżanką zdobyła srebro w kategorii Duo Acrobatic Kadetki
To nie koniec, bo z grupą zdobyła również 2 srebrne medale w kategorii Miniformacja Baton Kadetki oraz Mix Kadetki.
Gratulujemy Patrycji i całemu zespołowi!!!
Tak trzymać!
19 maja uczniowie klasy 5a wybrali się na wycieczkę do Wisły. Uwaga..., pociągiem. Niektórzy mieli okazję jechać tym środkiem lokomocji po raz pierwszy. Atakcji było sporo. Pokoje zgadek, gra terenowa, zwiedzanie skoczni, zabawy przy zamku prezydenta, podziwianie zapory wiślańskiej.
Lorem ipsum dolor sit amet, consectetur adipisicing elit. Sint, adipisci, quibusdam, ad ab quisquam esse aspernatur exercitationem aliquam at fugit omnis vitae recusandae eveniet.
Inventore, aliquam sequi nisi velit magnam accusamus reprehenderit nemo necessitatibus doloribus molestiae fugit repellat repudiandae dolor. Incidunt, nulla quidem illo suscipit nihil!Lorem ipsum dolor sit amet, consectetur adipisicing elit.
Plan lekcji:
Powered by aSc EduPage