• Tak, pomagam!

6-7 grudnia nasi wolontariusze ze Szkolnego Koła Caritas wzięli udział w ogólnopolskiej akcji zbiiórki żywności i ebrali ponad 600 kg. Wszystkim darczyńcom serdecznie dziękujemy w imieniu potrzebującym, którym żywność została przekazana.

• Konkurs "Ekoozdoba choinkowa" UM w Cieszynie

Urząd Miasta Cieszyna zorganizował po raz kolejny konkurs po nazwą „Ekoozdoba choinkowa” dla wszystkich szkół podstawowych z terenu gminy Cieszyn.

Celem konkursu była promocja zachowań ekologicznych, w szczególności potrzeby prowadzenia selektywnej zbiórki odpadów komunalnych i ponownego wykorzystania surowców wtórnych.

Uczestnicy konkursu plastycznego wykonali świąteczne ekoozdoby. W tym roku były to: EKOozdoba na choinkę oraz EKOkartka świąteczna. Dzieci prace swe wykonywały dowolną techniką,
            w dowolnej formie z surowcow wtórnych: opakowań papierowych, szklanych, plastikowych, gazet oraz materiałów naturalnych (drewno, siano, szyszki).

Wśród laureatów konkursu znalazło się trzech uczniów z naszej szkoły - Jadwiga Choroba (Vb), Szymon Kolondra (Va), Kacper Sędzik (IIa).

Gratulujemy serdecznie wszystkim zwycięzcom, a w szczególności Jadwidze Chorobie – uczennicy klasy
            V za zajęcie I miejsca (po raz trzeci) w konkursie EKO-kartka świąteczna.

Prace dzieci można podziwiać na pięknej, dużej choince stojącej przy głównym wejściu do
            Urzędu Miejskiego.